Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Animal Magnetism Quest

lehký úkol jen pro platící hráče

Požadavky:
dokončený Restless Ghost quest
dokončený Priest in Peril quest
dokončený Ernest the Chicken quest
lvl 35 Woodcutting
lvl 30 Ranged
lvl 19 Crafting
lvl 18 Slayer

Odměna:
1 questpoint
1000 xp do dovednosti Crafting
1000 xp do dovednosti Fletching
1000 xp do dovednosti Slayer
2500 xp do dovednosti Woodcutting
Ava's device - na sbírání šípů


Návod

Vybavení: ghostspeak amulet, 20 ectotokens, 5 iron bars, hammer, mithril axe, blessed holy symbol, hardleather hide, buttons
doporučen game necklace, ectophial, charged glory nebo mounted glory v domě a runy na 4x teleport to house

Vezměte si amulet of ghostspeak, 20 ectotokenů (nebo bucket a pot na jejich získání) a k tomu ectophial a charged glory, pokud je máte. Běžto do Draynor manoru pokecat s potrhlou vědkyní Ave. Tu najdete v jihozápadním pokoji za tajným průchodem skrz knihovnu (search). Pokecejte a nabídněte jí pomoc s vylepšením její postele ("I would be happy to make your home a better place"). Ave vás pošle pro dvě nemrtvé slepice. Dopravte se na Alicinu farmu západně od Ectofunctusu (nejlépe pomocí ectophialu), nasaďte si ghostspeak amulet a pokecejte s duchem Alicina manžela (Alice's husband). Potom pokecejte s Alicí v obchodě ("I'm here about a quest"), pak s jejím manželem, pak zase s Alicí, zase s manželem a potom zase s Alicí. Podstatou tohoto dálkového rozhovoru je, že by se Alice ráda dostala k penězům, které její manžel někde schoval těsně před smrtí. Jak se ukáže, peníze jsou v bance a farmář vám, jako cizí osobě, rozhodně heslo k bankovnímu účtu nesvěří (škoda). Alice nechce použít ghostspeak amulet, protože se bojí mluvit se všemi těmi duchy kolem.

No, nejde-li hora k Mohamedovi, musí jít Mohamed k hoře. Vy v tomto případě musíte jít do Canifisu, respektive za starou čarodějkou (old crone), která bydlí východně od slayer toweru (pokud jste dělali Ghost Ahoy! quest, tak už víte kde). Sundejte si ghostspeak amulet a pokecejte o svém současném questu ("I'm here about the farmers east of here"). Pak pokecejte ještě jednou a babka vám s pomocí Alicina vlasu a vašeho ghostspeak amuletu vytvoří nový speciální amulet, který umožní farmáři promluvit si se svou ženou. Vraťte se na farmu a pokecejte s Aliciným manželem. Dejte mu crone-made amulet ("Okay, you need it more than I do, I suppose") a pak s ním pokecejte ještě jednou. Vychutnejte si animaci a pak si od něj za 20 ectotokenů kupte dvě slípky ("Could I buy those chickens now, then?", "Could I buy 2 chickens?").

Přesuňte se do Draynoru, vezměte si z banky 5 iron barů a běžte odevzdat slípky Ave. Ta je spokojená a začne se starat o vaši odměnu. Tu si ale musíte zasloužit a přinést ji ještě pár dalších věcí. Jako například dokonalý rovný magnet. Což je věc, kterou po vás chce právě teď. S dokonalostí magnetu by vám mohla poradit místní čarodějnice, takže si s ní dojděte pokecat. Čarodějnice potřebuje na magnet 5 iron barů, takže si s ní pokecejte znovu a získáte polotovar pro výrobu magnetu (selected iron) a instrukce. Přesuňte se zpět do Draynoru, vezměte si ještě hammer a potom běžte do dolu v Rimmingtomu, tam se postavte poblíž iron rocků čelem k severu (prostě ze stoje postupte o 1 políčko na sever, tím se vaše postava otočí daným směrem) a pak použijte kladivo na ten polotovar. S vyrobeným magnetem se vraťte do Draynoru a vyberte si z banky ještě mithril axe, blessed holy symbol, games necklace. Kladivo už můžete odložit. Odneste bar magnet Ave do Draynor manoru a dostanete další úkol, získat dřevo z undead stromu.

Na to potřebujete minimálně (a vzhledem k dalšímu vývoji questu i pravě jenom) mithril woodcutting axe. Zkuste jednou seknout do undead tree (dva stojí po stranách cesty hned před předním vchodem do domu) a zjistíte, že vám sekera od kůry odskakuje. Vraťte se k Ave a dostanete další radu - obrátit se o pomoc k Turaelovi, slayer masteru z Burthorpe. Přesuňte se tam a pokecejte o současném questíku ("I'm here about a quest"). Turael vám může vyrobit speciální požehnanou sekeru (blessed axe), pokud mu dodáte potřebný materiál - mithrilovou sekeru a blessed holy symbol. Pokecejte ještě jednou ("Hello, I'm here about those trees again") a odsouhlaste přeměnu vaší sekerky a amuletu na speciální nástroj na sekání undead stromků (I'd love one, thanks"). Dobijte si glory, pokud potřebujete a s blessed axe se vraťte do Draynoru. Vemte si také zbytek vybavení - knoflíky a hardleather hide. Cestou do Draynor manoru usekněte větvičku z undead tree (undead twigs) a doneste ji Ave.

Tak a teď zbývá finální část, je nutné vyrobit speciální kontejner, do kterého se celý přístroj umístí. Pokecejte s Ave ještě jednou a dostanete od ní research notes - hromádku papírků s nesrozumitelnými nákresy a poznámkami. Vaším úkolem je tyto poznámky přeložit. Klikněte na ně v batohu a otevře se vám okno, kde uvídíte všechny poznámky přes sebe. Pod tímto oknem je řada tlačítek, jejichž stlačením odstraníte jeden list s poznámkami z vašeho pohledu. Správné řešení se skládá ze tří listů (viz obrázek dole).

Pokecejte s Ave a dostanete od ní schema kontejneru (a pattern) a instrukce, které říkají, že máte tohle schema použít na hradleather a polished buttons. Přeleštěte tedy knoflíky cípem kabátu (pravým tlačítkem vyberte knflíky a vyberte volbu "polish buttons"). Pak použijte schema na knoflíky a tím vyrobíte potřebný kontejner. Pokecejte ještě jednou s Ave a tím je quest u konce a ve vašem inventáři se ocitne podivný batoh s nemrtvou slípkou, svírající v zobáku kus magnetu.

Pokud pokecáte s Ave po dokončení questu, můžete od ní získat instrukce k přístroji, případně si koupit nový přístroj za 1000gp nebo za 75 steel arrows tento přístroj upgradovat na lepší verzi (ale musíte mít na to lvl 50 range). Pokud máte lvl 50 range už v době dokončení questu, dostanete rovnou vylepšený přístroj, takže upgrade není potřeba. Přístroj funguje tak, že pokud si ho dáte na záda a nemáte na sobě nic kovového, budou se vám při chůzi ve slotu střeliva automaticky vyrábět šípy (iron nebo steel, podle verze přístroje).


verze článku: 12.12.2006