Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Cabin Fever Quest

tento úkol je jen pro platící hráče a je mimořádně lehký

Požadavky:
Agility lvl 42
Crafting lvl 45
Smithing lvl 50
Ranged lvl 40
dokončený Pirate Treasure quest
dokončený Rum Deal quest

Odměna:
2 questpoints
7000 xp do dovednosti Agility
7000 xp do dovednosti Crafting
7000 xp do dovednosti Smithing
The Little Book o'Piracy (umožňuje obchodovat v pirátské pevnosti)
přístup do Mos Le'Harmless

první verze


Návod

Vybavení: žádné, vše je dostupné v místě questu. Slabší postavy by si měly vzít něco k jídlu, během questu narazí na agresivní piráty.

Úkol začíná v hostinci v Port Phasmatysu. Poblíž baru stojí smutný pirát Bill Teach a hledá novou posádku. Pokecejte a nabídněte své služby ("Yes, I've always wanted to be a pirate!"). Bill potřebuje vaši pomoc, protože jeho posádka dezertovala. Asi se doslechli o výhrůžkách jiného kapitána pirátů, který se s Billem dostal do sporu. Jakmile Billova loď opustí přístav, bude okamžitě napadena. Takže pokud jste si to pořád ještě nerozmysleli ("Yes, I am a man of my word"), tak vás Bill s radostí přijme na svou loď, přestože do řádného piráta máte podle jeho mínění "poněkud" daleko. Jeho loď Adventurous kotví v ve východním doku a můžete na ní nastoupit třeba ihned. Takže si vezměte nějakou tu zbroj a jídlo (ale nechte si nejméně 6 volných míst v batohu) a běžte se nalodit. Pokecejte znovu s kapitánem Teachem a řekněte mu, že jste připraveni na cestu ("Let's go Cap'n!").

Tím odstartujete animovanou sekvenci, na jejimž konci budete v podpalubí lodi, do které teče prostřelenýmí dírami v boku, vaše dělo bylo zničeno a nepřátelská loď je zahákovaná k vašemu boku. Kapitán po vás chce rychlou záškodnickou akci - zničit děla na nepřátelské lodi. K tomu potřebujete dvě lana (rope), doutnák (fuse) a zápalky (tinderbox). Tinderbox najdete kousek od vás na zemi, doutnák získáte prohledáním zbrojařské skříňky (Search Gun Locker) a rope získáte prohledáním opravářské skříňky (Search Repair Locker). Vylezte po žebříku nahoru a potom na palubě vyhledejte takovou síť, vedoucí nahoru ke stožáru (climbing net), najdete ji kousek jižně od pravobočního děla. Dejte si autoretaliate na off, vyšplhejte po síti nahoru (Climb Climbing net) a tam použijte lano na ráhno. A sice na tu část směrem k nepřátelské lodi (use rope with hoisted sail). Tím vaše postava automaticky sleze a přeskočí na laně na nepřátelskou loď. Lano se při tom vysmekne a zmizí. Pokaždé si musíte vzít nové. Pokud spadnete, vaše postava doplave, ale bude jí to stát veškerou running energy. Zpět se dostanete stejným způsobem, pokud si zapomenete vzít druhé lano, najdete jedno na nepřátelské lodi na palubě jižně od děla. To dělo je nyní nutné zničit, takže se soustřeďte na sud s prachem vedle děla a použijte na něj doutnák. Na natažený doutnák pak použijte tinderbox a nepřátelské dělo bude na kousky.

Zpátky na vaší lodi pokecejte s Billem a dostanete nový urgetní úkol - opravit díry v podpalubí. Slezte si tam a z Repair Locker si vemte kladivo (hammer), 2 prkna (planks), 10 hřebíků (tacks) a hroudu dehtu (swamp paste). Nyní použijte prkna na díru v lodi (ship hull), tím je postupně zatlučete. Na stále prosakující zatlučenou díru použijte ještě swamp paste, tím ji definitivně zaizolujete. Jakmile opravíte všechny tři díry, skočte za kapitánem pro nový úkol.

Jak se zdá, útok jste úspěšně odvrátili a teď by mohlo být dobré nepříteli útok vrátit. Ten ale určitě veze nějakou kořist a bylo by škoda ji poslat ke dnu i s ním. Takže váš další úkol bude vyloupit nepřátelskou pokladnici a "přemístit" její obsah do pokladnice vaší lodi. Vaším úkolem bude přemístit celkem 10 pytlíčků se zlatem. Vemte si opět dvě lana a přeskočte známým způsobem na nepřátelskou loď. Tam slezte do podpalubí a na jeho konci vyhledejte velkou truhlu. Vyplundrujte ji (plunder closed chest) a získáte tři pytlíky se zlatem. Nyní musíte asi minutu počkat, než se truhla zavře a bude možné z ní získat další poklady. Můžete si čas zkrátit zabíjením pirátů, případně tím, že donesete získané tři pytlíky do vaší pokladnice (podobná truhlice v podpalubí vaší lodi s názvem "plunder storage"), tam je uložíte (store-plunder plunder storage), vezmete si další dvě lana a dojdete vyplundrovat další várku (čas tak zhruba odpovídá). Celé plundrování opakujte čtyřikrát, tím získáte celkem 12 pytlů se zlatem. Uložte je do pokladnice na vaší lodi, sice se jich tam vejde jenom 10, ale nezoufejte, kapitán Bill Teach si s přebytečným zlatem snadno poradí.

Tak, poklady jsou naloženy, je třeba nepřítele dorazit, ovšem má to háček - vaše dělo je rozbité. Takže nejprve opravit - naštěstí se v zbrojířské truhlici nachází náhradní hlaveň (cannon barrel). Seberte ji a jděte nahoru k rozbitému pravobočnímu dělu. Kliknutím na dělo (repair broken cannon) ho "opravíte" a můžete se hlásit o další pokyny.

Po opravě děla začnete konečně vracet palbu. Nejprve se musíte "postarat" o nepřátelskou posádku. Budete tedy střílet sekaným železem. Podle Billova návodu si vemte ze zbrojařské skříňky ládovák (ramrod), 2 doutnáky (fuse) a 2 kanystry se sekaným železem (cannister). Běžte k dělu a ze sudu (powder barrel) poblíž si naberte 2 várky střelného prachu (take-powder). Pak použijte prach na dělo, udusejte ládovákem, přidejte kanistr a nakonec doutnák. Než dělo odpálíte, klikněte pravým tlačítkem na dělo a dejte volbu "inspect". Pokud jste něco zvorali, dělo při vystřelu exploduje a budete ho muset znovu opravit. Takže je lepší si to teď zkontrolovat a v případě nějakého omylu dělo raději vyčistit (příkazem "empty-out cannon") a začít znovu. Je-li vše v pořádku, odpalíte dělo jednoduše kliknutím (fire!). Po odpálení rány nezapomeňte kanón vyčistit ládovákem! Pokud minete, musíte ránu opakovat.

No a konečně je tu poslední úkol, poslat nepřátelskou loď ke dnu. Nabíjejte koulemi a do toho, stačí tři díry v boku a už to bublá! Koule najdete opět ve zbrojařské skříňce v podpalubí, tentokrát si vemte 4 doutnáky a 4 koule (pokud máte místo, jinak stačí 3, ale nesmíte se splést nebo minout, jinak půjdete pěkne zase dolů pro další). Koulemi se stříli podobně jako sekaným železem, jen místo toho kanistru tam dáte kouli. Opět nezapomeňte po každé ráně vyčistit lauf. Až se vám podaří vystřelit do nepřátelské lodi tři díry pod čárou ponoru, objeví se vám závěrečná animace a tím váš úkol končí.

Po skončení úkolu si můžete od Billa vyzvednout odměnu 10000gp a s tou knihou mužete v tom měste nakupovat. Máte k dispozici obchůdek s pirátským šatstvem a potom na molu najdete obchodníka se zbraněmi, který vám při rozhovoru (tedy nikoliv přes trade!) nabídne ke koupi pár divných šavlí a jeden zvláštní rapír.