Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Demon Slayer quest

jedná se o středně obtížný úkol pro všechny hráče

Požadavky:
žádné, doporučen combat lvl 15+

Odměna:
3 questpoints
Silverlight (magický meč, který má proti démonům stejný účinek jako rune long sword)

Poznámky: Delritha dokáže zabít i postava s lvl 3 combatem, pokud se k němu přes dark wizardy dostane.


Návod

Vybavení:
25 bones, 1gp

Vezměte si 1gp a běžte do stanu na náměstí ve Varrocku. Promluvte si s cikánkou (Gypsy) a nechte si od ní věštit budoucnost ("Ok, here you go"). Cikánka si vezme 1gp a začne věštit. Obraz v křišťálové kouli ji ovšem poněkud vyvede z míry, budete ji muset trochu povzbudit ("Interesting. What does the Aaargh bit mean?", Who's Delrith?" a "How am I meant to fight a demon who can destroy cities?"). Právě jste se stal novým vyvoleným hrdinou, který má zabránit návratu mocného démona Delritha na tento svět. A měli byste sebou hodit, zdá se, že temní mágové už začali démona vyvolávat. Budete potřebovat kouzelný meč Silverlight a až se vám podaří zničit pozemské tělo démona, musíte pronést zaříkávání, které pošle jeho demonickou podstatu zpět do pekel. Vyptejte se cikánky, jak zní zaklínadlo ("What is the magical incanation") a dobře si ho zapamatujte, už vám ho víckrát neřekne (ale já vám ho pak zopakuju, až ho budete potřebovat). Pak se zeptejte, kde vzít Silverlight ("Where can I find Silverlight?"). Podle cikánky by ho měl mít potomek původního hrdiny, sir Prysin, dnes rytíř na králově dvoře. Když mu řeknete, že vás posílá cikánka Aris, určitě vám pomůže. Rozlučte se s cikánkou ("Ok thanks. I'll do my best to stop the demon.") a vyrazte na sever do královského hradu.

Pokoj sira Prysina se nachází v přízemí v jižní části západního křídla a sir Prysin se často zdržuje i v západní chodbě venku před svým pokojem. Povězte mu, že vás posílá Aris ("Gypsy Aris said I should come and talk to you") a požádejte ho o meč ("I need to find Silverlight" a "He's back and unfortunately I've got to deal with him"). Sir Prysin souhlasí, ale je tu malý problém. Silverlight je uzamčen ve speciální kazetě, k jejímuž otevření jsou potřeba tři různé klíče. Dalším vyptáváním ("And why is this a problem?") zjistíte, že sir Prysin dva klíče svěřil do opatrování spolehlivým lidem, kapitánu Rovinovi a kouzelníku Traibornovi a ten třetí si sice nechal, ale když ho po něm budete chtít ("Can you give me your key"), přizná se, že se mu podařilo upustit klíč do kanálu u kuchyně. Ale když mu donesete všechny tři klíče, rád vám silverlight vydá.

Takže začneme shánět klíče. Kapitán královské stráže Rovin sídlí ve druhém patře severozápadní věže a klíč vám bez problémů vydá ("Yes I know but this is important" a "There's a demon who wants to invade this city"). Klíč z kanálu získáte také bez větších problémů. Běžte do kuchyně v severovýchodním rohu hradu, vyjděte po schodech o patro výš a seberte tam bucket. Dole v kuchyni si ho použijte na dřez (sink), tím ho naplníte vodou. Pak běžte ven z hradu kuchyňskými dveřmi. Z venkovní strany zdi je na místě dřezu odpadní roura, vedoucí do kanálu (drain). Prozkoumejte kanál (search drain) a použijte na něj kýbl s vodou. Tím spláchnete klíč dolů do stok. Vraťte se do kuchyně a Vyjděte ven z hradu hlavními dveřmi. Zahněte doleva a opusťte areál východní alejí. Kousek na jih od konce aleje najdete poklop přístupu do stok (na minimapě je označen červeným vykřičníkem). Vlezte dovnitř zahněte doleva a pak doprava do dlouhé chodby, na jejímž konci najdete spláchnutý klíč. Máte na to asi 10 minut než klíč zmizí.

Pro získání posledního klíče si musíte vzít 25 normálních kostí a jít do prvního patra Wizards tower jižně od Draynoru. Tam vyhledejte wizarda Traiborna a řekněte si mu o klíč ("I need to get a key given to you by Sir Prysin" a "Well, have you got any keys knocking around?"). Traiborn vám klíč slíbí za dodávku 25 kostí, nutných pro seslání kouzla, přivolávajícího klíč z jeho magického "skladu". Sohlaste s tímto obchodem ("I'll get the bones for you") a promluvte si s ním ještě jednou. Tím mu předáte kosti, které máte momentálně u sebe. Když jejich počet dosáhne 25, dostanete od Traiborna jeho klíč od schránky k silverlightu.

Vraťte se do Varrocku, vemte si všechny 3 klíče a promluvte si se sirem Prysinem. Dostanete od něj magický meč silverlight. Ozbrojte se jím, vemte si jídlo a slušnou zbroj a pak jděte ven z Varrocku jižní branou. kousek vychodně od brány se nachází kruh kamenů, kde se několik temných kouzelníků snaží uvolnit démona Delritha z jeho kamenného vězení. Máte li slabší postavu, budete jimi napadeni a to na dálku. Zvedněte si combat alespoň na 15 nebo jděte na nějaký hodně obsazený svět, kde je velká šance, že budou všichni dark wizardi "obsazeni", hráči, kteří je zabíjejí kvůli runám a talismanům. Napadněte Delritha a dostaňte ho na nula hitpoints. Dejte si pozor, abyste v tom okamžiku nejedli, nesesílali kouzlo, neměnili prayer nebo nedali příkaz k pohybu. V tomto okamžiku se objeví v okně zpráv výběr zaříkání, ze kterých musíte vybrat to správné ("Carlem-Aber-Camerithum-Purchai-Gabindo"). Pokud vyberete špatně, Delrith zregeneruje. Pokud se vám podaří tento výběr zrušit bez seslání zaříkávání, bude Delrith zablokován a bude trvat několik minut než bude zase k dispozici. Vyberete-li správné zaříkání, bude Delrith definitivně vrácen zpět do kamene a váš úkol bude dokončen.