Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

My Arm's Big Adventure Quest

tento úkol je jen pro platící hráče a je lehký až na závěrečný souboj

Požadavky:
dokončený Eadgar's Ruse quest
dokončený The Feud quest
dokončený Jungle Potion quest
začatá minihra Tai Bwo Wannai Cleanup
lvl 29 Farming
lvl 10 Woodcutting
schopnost přežít ve skupině agresivních trolů s range a melee útoky. schopnost zabít lvl 172 NPC bez možnosti účinně blokovat jeho útoky

Odměna:
1 questpoint
10000 xp do dovednosti Herblore
5000 xp do dovednosti Farming
přístup k disease-free políčku na bylinky

první verze.


Návod

Vybavení: climbing boots, empty bucket, 3 buckets of camel dung, 7 buckets of supercompost, spade, machette nebo peníze, rake, seed dibber, 60gp, good food, antipoison
doporučen game necklace a/nebo trollheim teleport a co nejlepší ranged výbava

Najprve se ujistěte, že máte u tool leprechaunta uloženy kýble se superkompostem a nářadí (nářadí lze koupit během questu, ale superkompost si musíte vyrobit nebo koupit od hráčů). Vezměte si prázdný kýbl a tři kýbly velbloudího trusu (lze získat v Polnivneach stejným postupem jako při questu The Feud), antipoison potion, mačetu a peníze (nemáte-li mačetu, vemte si víc peněz). Obujte si climbing boots a vyražte do Troll strogholdu, konkrétně do kuchyně na jihu prostředního podlaží. Váš starý známý trolí šéfkuchař Burnmeat bude vaší návštěvou velmi potěšen, protože má pro vás další fušku. Když tuhle vařil jednoho neopatrného dobrodruha, našel v jeho šatech cosi, co vypadalo a chutnalo jako goutweed, oblíbené koření trolů. Od dobrodruha zjistil, že lidé goutweed pěstují, a shodou okolností má Burnmeat asistenta, který se věnuje farmaření. Když tomuto asistentovi pomůžete vypěstovat goutweed, Burnmeat vám dá pěknou odměnu, lepší než posledně, a taky se vám zaručí, že už nikdy nebude vařit lidi, stejnak si nemejou nohy a celé jídlo pak tak nějak divně páchne. Co na to říct ("What do you want now?" a "Alright,I'll lend him a hand")?

Zmíněným asistentem je malý troll jménem My Arm (moje ruka), kterého najdete v jihozápadní části kuchyně. Pokecejte, dozvíte se, jak přišel ke svému jménu, a dostanete první z řady úkolů - získat vařený goutweed tube z kotle na plošině smrti. Pokud potřebujete instrukce na cestu, dá vám je Burnmeat ("This place i a maze - got any advice?"). Death plateau leží severně od Buthorpe a nejrychleji se tam dostanete, když opustíte pevnost zadním východem přes vězení a pujdete po cestě směrem na východ přes kameny pak na křižovatce zahnete na jih, přelezete přes další kameny a zahnete opět na východ. Na konci stezky jsou opět kameny k sešplhání dolů mezi troly. Zapněte si běh a vypněte autoretaliate. Zkotrolujte, zda máte u sebe prázdný kýbl a jedno volné místo v inventáři. Máte-li prayer, zapněte si protection agaist missiles, můžete i melee protection, ale missiles protection se mi zdá užitečnější. Na plošině se nachází několik druhů trolů včetně trolů vrhačů, kteří na vás s vysokou pravděpodobností okamžitě zaútočí kameny. Trolům, útočícím zblízka, lze útéct nebo mezi nim prokličkovat, takže vrhači jsou nebezpečnější. Kotel se nachází uprostřed plošiny a když ho prohledáte (má možnost "search"), získáte uvařené goutweed tube. A taky po vás půjde blízko stojící kuchař, takže hned začněte zdrhat zpátky na stezku.

Nyní už můžete zahodit ten prázdný kyblík. Vraťte se do pevnosti za tím skrčkem a pokecejte, My Arm vám goutweed tube sebere a sežere. Pak si vás odvede na malou plošinu nahoře nad pevností, kde se nachazí jeho "farma" a taky jeden mírně lenošivý tool leprechaun. Znovu s trolím skrčkem pokecejte a dostanete knihu o farmaření. Knihu přečtěte a znovu pokecejte s trolem. Pak si od Leprechauna vyzvedněte lopatu a 7 superkompostu a běžte k "záhonku" poblíž trola. Použijte na něj postupně všechny kýbly s trusem a se superkompostem a vytvoříte tak nové políčko pro farming. Bezva, teď už jen mít tam co zasadit. Pokecejte s trolem a přepravte se s ním lodí do Brimhavenu (a připravte se na to, že s trolem na palubě ta plavba nebude tak krátká, jak vám normálně připadá). V Brimhavenu získáte nad svou postavou opět kontrolu, takže běžte do jungle store nedaleko Tai bwo wannai village a případně si tu kupte mačetu. Od obchodu pokračujte podél okraje džungle směrem na východ, měli byste narazit na trola. Pokecejte a pak jděte do vesnice pro goutweed tube.

Respektive pro hard goutweed tube, jak se dozvíte, když pokecáte s M. Pokud nemáte favor alespoň 60%, M. vám odmítne hard goutweed tube vydat a budete si muset favor zvednout klučením džungle, zabíjením potvor a opravou plotu. Na to potřebujete tu mačetu a antipoison potion (těch budete asi potřebovat víc, vemte si alespoň 8 dávek). Jakmile dosáhnete 60% favor, běžte zpět za M. a vyžádejte si hard gout weed. Pobavte se nasledující animovanou sekvencí, po jejím skončení pokecejte s MyArm a přepravte se tak do Ardougne, kde se s milým trolem rozloučíte (respektive on s vámi).

Vybavte se pro těžký boj nejlépe s range výbavou, prayer příliš nepomáhá, takže základem přežití je jídlo. Ring of recoil nebo obdobné lunární kouzlo může pomoci velice. Jedno místo v inventáři si ponechte volné a vemte si trochu peněz na případný nákup věcí od leprechauna. Běžte do troll strongholdu k políčku na vrcholu. Pokecejte s My Arm a potom na něj postupně použijte rake (nářadí vždy vyberte od leprechauna a pak mu to zase vraťte), kýbl kompostu nebo superkompostu, ty goutweed tubes a seed dibber. My Arm vždy provede akci a nářadí vrátí. Pokud se mu rake náhodou rozpadne )což je při jeho síle dost pravděpodobné), vrátí vám jen tyč, hrábě si musíte sebrat sami, sestavit rake dohromady a znovu mu je dát, aby odstranil ze svého políčka trávu. Pokud v tom okamžiku goutweed onemocní, kupte od leprechauna plant cure a použijte je na trola. Pokud neonemocní, přiletí velké ptáče ptáka noha a pokusí se goutweed sežrat. Ptáče zlikvidujte a přiletí nasraný pták noh.

Pták noh používá nepříjemný stunning wing blast útok, kdy na vás mávnutím křídel vyšle mohutný poryv větru, který vás kus odvane a patrně i omráčí. Podobně jako elvarg vyšle tento útok vždy, když je sám zasažen a potom poměrně často, pokud stojíte moc blízko. Souboj můžete "ukončit" zdrhnutím dolů po žebříku, ale jakmile vylezete nahoru, budete znovu ptákem napadeni (a ten bude mít plné zdraví, je to soukromá instance, která se vytvoří jen pro vás v okamžiku vstupu). Právě díky tomu odvanutí se poměrné špatně zabíjí melee útokem a proti magii je taky dost odolný (zkoušel jsem i ancient), takže nejideálnější je na něj jít s lukem. Jakmile ptáka kilnete, vemte si od leprechauna lopatu (pokud by tam místo leprechauna bylo jen převržené opalovací lehátko, slezte po žebříku k troll generálům a zase vylezte nahoru, leprechaun se tam opět objeví). Lopatu použijte na trola a ten sklidí goutweed a hned ho i ochutná a všechen ho okamžitě sežere. My Arm vás pošle za Burnmeatem do kuchyně pro slíbenou odměnu, běžte tam a dostanete plný inventář burnmeatovy kulinářské speciality - spáleného masa. Vraťte se tedy k My Arm a ten vám dá alternativní odměnu - naučí vás něco o herblore a dovolí vám používat blízké bylinkářské políčko, na které bude zadarmo dohlížet, takže herby zde zasazené nemohou shnít. No a tím je quest u konce.


verze článku: 24.10.2006