Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Priest in Peril Quest

tento úkol je jen pro platící hráče a je klasifikován jako lehký

Požadavky:
schopnost zabít lvl 30 monstrum
doporučeno mít dokončený Rune Mysteries quest

Odměna:
1 questpoint
1406 xp do dovednosti Prayer
Wolfsbane dagger
přístup do Morytanie


Návod

Vybavení: bucket (kyblík na vodu, prázdný), 50 ks Rune Essence
doporučeny 2-3 sady run na Teleport to Varrock spell

Úkol začíná ve Varrocku rozmluvou s králem Roaldem. Toho najdete někde v jihovýchodním rohu zámku. Na váš drzý požadavek na nějakou práci vás Roald pošle do chrámu na východ od Varrocku, zkontrolovat, proč se místní kněz Drezel už tak dlouho neozval a případně mu poskytnout i nějakou tu pomoc. Vezměte si zbroj, zbraň a nějaké jídlo, případně runy na kouzlo Teleport to Varrock a vyrazte na cestu (viz mapa):

Do chrámu vedou velká, těžká a hlavně zamčená vrata. Zaklepejte na ně pomocí pravého tlačítka myši (Knock at Large door) a mnichům na druhé straně postupně řekněte "Roald sent me to check on Drezel" a "Sure". Tím dostanete nový úkol, jít do mauzolea na sever od chrámu a tam zabít velkého psa, co jde současným obyvatelům chrámu poněkud na nervy. dobrá jděte tedy k v elkému náhrobku na severu, otevřete padací dvířka a slezte po žebříku dolů. Tam najdete obrovského psa lvl 30, zabijte ho a vraťte se do Varrocku ke králi Roaldovi. Ten vám málem utrhne hlavu a šupem vás pošle zpátky. Ukázalo se, že jste naletěli nějakým podvodníkům. Ten mnich za dveřmi rozhodně nemohl být Drezel a ten pes, kterého jste tak přičinlivě zlikvidovali, hlídal přístup k prameni řeky Salve, která jediná chrání Misthalinské království před silami zla, číhajícími v tajemné Morytánii na východ od řeky.

Běžte do banky a vezměte si ještě prázdný kbelík a alespoň 22 kousku Rune essence (Potřebujete přepravit 50 kusů, maximum je 28 při jedné cestě, takže když teď vezmete 22, bude vám k dokončení úkolu stačit už jedna jediná cesta do banky pro essenci). Musí vám při tom zbýt jedno volné místo v batohu (ale můžete si na to místo dát zatím nějaké jídlo). Pokud se vám vejdou a budou vám k čemu, vemte si opět i runy na teleport to Varrock. Jděte zpět ke chrámu a najdete jeho vrata tentokrát odemčená (a uvnitř spoustu zamorakových mnichů - kupodivu ale nejsou agresivní). vzadu u oltáře uvidíte schodiště, vylezte tedy nahoru o patro výš (je jedno po kterém) a tady jsou další mniši a v jihozápadním rohu žebřík, po kterém vylezte ještě o jedno patro výš. Tady najdete konečně chudáka Drezela, zamčeného za mříží a cesta ven je ještě navíc blokována rakví s vampírem, který se zaručeně probudí, jakmile se Drezel, přímý potomek lidí, kteří tu vampíra původně uvěznili, jen přiblíží k jeho rakvi. Promluvte si s Drezelem přes mříže (klikněte pravým tlačítkem na mřížové dveře a vyberte "talk through cell door"). Drezel po vás bude v této chtít dvě věci - klíč od cely a něco na zneškodnění upíra. Sestupte k zamorakovým přisluhovačům, vyberte si jednoho lvl 30 a zabijte ho (chcete-li ho zabít z dálky, využijte kostelní lavice v přízemí). Mrtvole seberte zlatý klíč a jděte do mauzolea (tam co jste zabili psa). Projděte dveřmi za psem (teď už jsou odemčené) a pokračujte až do velké místnosti, kde se uprostřed nachází studna s posvátnou vodou řeky Salve a kolem ní jsou do kruhu rozestavěny podstavce se zlatými předměty. Vyberte si druhy podstavec po směru hodinových ručiček od vchodu do místnosti a pro jistotu ho prohledejte (study). Uvidíte, že místo zlatého klíče se na podstavci nachází klíč železný. Nemůžete ho jen tak sebrat, ale můžete ho vyměnit za nějaký jiný klíč. Použijte zlatý klíč na podstavec a získáte tak klíč od Drezelovy cely. Pak použijte prázdný kbelík na studnu uprostřed a získaté kbelík zakalené vody (murky water). Vraťte se k Drezelovi, odemkněte dveře od cely a dvakrát si s ním promluvte. Drezel posvětí vodu v kýblu a vy ji pak použijte na rakev (coffin) před celou. Znovu si promluvte s Drezelem a ten vám řekne, že se setkáte v zadní místnosti v Mauzoleu.

Jděte tedy opět do mauzolea a projděte napříč velkou místností se studnou a projděte dveřmi na druhé straně (opět jsou odemčené až nyní). Uvnitř si promluvte s Drezelem a prodiskutujte situaci ohledně zakalené vody. Vaše postava se mu zmíní o rune essenci jako o možném řešení problému a hned dostane za úkol donést 50 kusu tohot zázračného minerálu. Promluvte si s Drezelem ještě jednou a předejte mu tak všechnu esenci, co máte zrovna u sebe. Pak si skočte do banky ve Varrocku, naberte zbytek essence (klidně můžete vzít 28 kousků najednou, bojovat se už nebude a teleportovat se patrně taky nebudete, po skončení úkolu se vám otevře cesta do Canifisu, je to jen kousek cesty pěšky od chrámu a je tam i banka. Doneste esenci Drezelovi a tím je úkol dokončen.

Za odměnu dostanete speciální dvojitou dýku proti vlkodlakům - wolfsbane, která brání vlkodlakům ve změně formy (tj. když s ní budete bojovat s lidmi lvl 24 v canifisu, nepromění se na třikrát silnější vlkodlaky). Když si s Drezelem pohovoříte ještě jednou, dostanete jeho svolení procházet magickou bariérou do Morytanie (a pokud si s ním promluvíte ještě jednou, dostanete další úkol).