Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Prince Ali Rescue Quest

úkol je určen pro všechny hráče a je to snadný ale dlouhý úkol pro pokročilejší začátečníky

Požadavky:
Žádné

Odměna:
* 3 questpoints
* 700 gp
* volný průchod branou mezi Lumbridge a Al-Kharidem (Toll Gate)


Návod

Vybavení:
soft clay (měkký hrnčířský jíl), bronze bar (bronzový ingot), 3 balls of wool (klubíčka vlny), yellow dye (žluté barvivo), flour (hrnec mouky), ash (popel), jug of water (džbán s vodou), redberries (červené bobule), pink skirt (růžová sukně), 3 beers (pivo) a rope (lano).
Hodí se i nějaké peníze na průchod branou (Toll Gate) a případně na nákup vybavení.

Prakticky všechny věci je možné si obstarat během úkolu, ovšem pokud si některé opatříte předem (například při plnění jiných úkolů), můžete ušetřit dost času. Především se jedná o beer, clay, skirt a redberries, případně bronze bar (nebo alespoň tin a copper ore na jeho výrobu), ostatní věci se dají opatřit přímo v Draynoru nebo Al-Kharidu nebo cestou mezi nimi.

Úkol začíná rozhovorem s kancléřem Hassanem v paláci v Al-Kharidu (je ve východním rohu jižního křídla paláce) když zvolíte možnost "Can I help you? You must need some help here in the desert". Hassan vás pošle za vrchním špiónem Osmanem, který se pohybuje venku před palácem (občas ho najdete uvnitř západního křídla a někdy se dostane až ke kovářské výhni). Najděte tedy Osmana a požádejte ho o instrukce. Řekne vám, že princ Ali byl unesen bandou lady Keli a že potřebuje, abyste pro něj udělal dvě věci. Zeptejte se ho na nejprve na první a pak na druhou. Nejprve je potřeba sehnat lano (rope) na svázání lady Keli a nějaké věci na namaskování prince, aby z dálky vypadal jako ona a mohl proklouznout mezi strážemi. Potřebujete sukni správné barvy (skirt) , blond paruku (wig) a líčidlo (skin paste). Druhou věcí je sehnat klíč k cele, kde drží prince Aliho. Nebo alespoň otisk klíče, který nosí lady Keli na krku. Když přinesete Osmanovi otisk v hrnčířské hlíně a nějaký bronz, nechá vyrobit kopii. Na závěr vám připomene, ať se nezapomenete setkat s jeho dcerou, superšpiónkou Leelou, která pro vás bude mít určitě další informace a poskytne vám nezbytnou pomoc. Leelu najdete někde poblíž vězení, kde drží prince Aliho a které se nachází kousek východně od vesnice Draynor.

Nemáte-li dosud růžovou sukni (pink skirt) nebo červené bobule (redberries), vydejte se z Al-Kharidu na sever podél plotu a pak dál na sever skrz les až narazíte na důl. Ten obejděte ze západní strany a na dohled od jižních zdí Varrocku narazíte na palouček, kde si můžete nasbírat červené bobule (redberries). Až si nasbíráte dost bobulí (na tento úkol stačí jedny), jděte do města a vyhledejte obchod s oblečením (jihozápadní roh náměstí). Tady si za 2gp kupte fialovou sukni (pink skirt). Ve Varrocku si rovněž můžete obstarat džbán (jug) a naplnit si ho vodou z některé fontány nebo vodovodu (sink). Nemáte-li mouku a chcete-li si ji sami namlít, obstarejte si tu taky hrnec. Všechno to uložte do banky, a jděte si obstarat jíl (clay) a případně i měděnou a cínovou rudu (copper and tin ore) pokud nemáte dosud bronze bar. Na to potřebujete krumpáč a důl, jíl potřebujete měkký, takže si vezměte také džbán vodou. Jíl se může těžit v trpasličím dole nebo v dole, který leží mezi přístavem Port Sarim a vesničkou Rimmington. V obou těchto dolech je rovněž možné si natěžit cínovou a měděnou rudu pro výrobu bronzu. Jakmile máte jíl, použijte na něj džbán s vodou. Tím dostanete měkký jíl (soft clay) a můžete se vydat do Draynoru splnit první část úkolu. Vezměte si ještě brnění a nějaké jídlo, případně zbraň, a jděte k vězení. Když dojdete k nějakému strážci (lvl 26) na dosah, budete napadeni. To je nepříjemné, protože tu potřebujete absolvovat dlouhé rozhovory a i když stráž zabijete (nebo někdo jiný), respawnuje velmi rychle a bude vás při rozhovoru rušit. Na to existuje trik. Proběhněte skrz stráže směrem ze severo-západu ke dveřím, a jakmile budete uvnitř, zahněte na západ. tím by se vám mělo podařit udržet stráže, které vás sledují, venku za zdí. Pokud budete mít smůlu a nějaký strážný za vámi přijde až dovnitř, buď ho zabijte nebo, když na to nemáte, oběhněte stůl tak, aby pomalejší strážný zůstal na druhé straně a pak přeskočte na jiný server.

Pokud jste bezpečně uvnitř a žádné stráže vás nesledují, můžete zahájit rozhovor s Lady Keli. Během rozhovoru postupně vyberte možnosti: "Heard of You? You are famous in RuneScape!", potom "What is your latest plan then?", pak "Can you be sure they will not try to get him out?", dále "Could I see the key please?" a nakonec "Could I touch the key for a moment please?". Tím získáte otisk klíče a můžete se vrátit k Osmanovi do Al-Kharidu. Cestou si můžete namlít mouku ve mlýně, nemáte-li žluté barvivo, nasbírejte si nějakou cibuli (alespoň dvě) na Fredově zahrádce a případně si tu můžete ostříhat pár ovcí a vyrobit si potřebný počet vlněných klubíček (potřebujete 3 na paruku a případně ještě 4 na lano, ale to můžete i koupit za 15gp). V Lumbridge nebo v Al-Kharidu si můžete nabrat do džbánu další vodu a také si můžete ve výhni slít z natěženého cínu a mědi bronzový ingot (bronze bar). V Al-Kharidu si vezměte otisk klíče a bronzovou cihličku a promluvte si s Osmanem. Ten vám obě věci sebere a řekne vám, že klíč dostanete od Leely.

Vraťte se do Draynoru, vezměte si vlnu a případně peníze a zajděte za provazníkem Nedem, vyměňte tři klubíčka vlny za paruku ("Ned, could you make other things from wool?", "How about some sort of wig?" a "I have that now. Please, make me wig.") a, pokud je ještě nemáte, kupte si od něj také pořádné lano (za 15gp), případně ho vyměňte za 4 další klubíčka.

Pak si vezměte popel (ash - zbyde po ohni nebo po zabití démona či impa), hrnec mouky, džbán vody, jedny červené bobule (redberries) a případně (pokud ještě nemáte žluté barvivo) dvě cibule (onion) a 5gp. Zajděte s tím do domečku, kde bydlí čarodejnice Aggie. Nejprve ji požádejde o výrobu mejkapu ("Could you think of a way to make skin paste?") a potom o výrobu žlutého barvidla (yellow dye - "Can you make dyes for me please?"). Žluté barvivo použijte na paruku a obarvěte ji tak na blond.

Teď si vezměte z banky zbytek věcí - lano (rope), sukni (pink skirt), paruku (blonde wig), mejkap (skin paste), ty tři piva (nejbližší hospoda je v Port Sarimu pár kroků na západ od Draynoru, vlastně je to první budova za zdí) a nějaké jídlo a vyrazte konečně za Leelou. Vezměte si od ní klíč a dostanete dodatečný úkol: musíte se nějak vypořádat se strážným, který hlídá dveře. Tento strážný (Joe the Guard) se ochomýtá kolem dveří a to zvenku i zevnitř. Protože potřebujete nerušený rozhovor, vyčíhejte si ho vevnitř. Zeptejte se ho nejprve na život strážného ("Tell me about the life of a guard"), pak na jeho dětství ("What did you want to be when you werr a boy?") a když trošku vypění, tak ho uklidněte ("Chill out, I won`t cause you trouble") a nakonec se ho zeptejte co si tedy kupuje za svůj vysoký žold ("So what do you buy with these grat wages?"). Dozvíte se, že nepohrdne vychlazeným pivem. Takže si s ním promluvte ještě jednou a rovnou mu jedno pivko nabídněte ("I have some beer here, fancy one?"), on se u prvního nezastaví, ani u druhého, no prostě vychlastá je všechny tři a bude od něj pokoj.

Když je Joe mimo, je cesta volná, takže použijte lano (rope) na Lady Keli a potom klíč na dveře od cely. Tam si pokecejte s princem a nechte ho utéct v přestrojení (od tohoto okamžiku můžete procházet branou do Al-Kharidu bez poplatku). Pak utečte i vy a zastavte se příležitostně u Hassana v Al-Kharidu pro svou odměnu.