Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Restless Ghost Quest

tento úkol je určen pro všechny hráče a je to snadný úkol pro začátečníky

Požadavky:
Žádné

Odměna:
* 1 questpoint
* 1125 xp do dovednosti Prayer
* Amulet of Ghostspeak (umožňuje rozmlouvat s duchy, je potřeba v několika úkolech pro platící hráče)


Návod

Vybavení:
Žádné

Úkol začíná rozhovorem s knězem (father Aereck) v kostelíku východně od zámku Lumbridge (viz mapa):

Zeptejte se milého otce, zda nemá pro vás nějakou tu fušku - "I`m looking for a quest" - a dostanete za úkol zbavit se ducha, který straší na místním hřbitově. Asi byste to měli nejprve zkonzultovat s nějakým zkušenějším exorcistou. Nejlépe když zajdete do jižní části místních bažin. Živoří tam v malém domku poustevnik, otec Urhney, který o vymítaní duchů ví první poslední. Řekněte mu, že vás posílá páter Aereck a on vám určitě rád pomůže. Dobře, jděte tedy do poustevníkova domečku, máte-li slabší postavu bez bojových zkušeností, držte se cesty vyznačené na mapě oranžovou čárou a v bažinách pak sledujte jižní pobřeží. Vstupte do domečku a promluvte si s nerudným poustevníkem. Použijte volby "Father Aereck sent me to talk to you" a "He's got a ghost haunting his graveyard". Otec Urhney vám osobně pomoci nemůže, ale vymyslí dokonalé nahradní řešení - pomůžete si sami! Dá vám Amulet of Ghostspeak, jehož nositel rozumí řeči duchů, a k tomu radu, abyste ducha vyslechli a zjistili, zda on sám náhodou netuší, proč tam vlastně straší.

Vraťte se tedy do Lumbridge, jděte na hřbitov jižně od kostelíka a tam vstupte do márnice. Uprostřed leží rakev (coffin). Nasaďte si amulet a otevřete rakev (klikněte na ní). Objeví se duch, klikněte na něj a promluvte si s ním. Bude radostí bez sebe, že mu rozumíte a když se ho zeptáte, jaký má vlastně problém ("Yep, now tell me what the problem is"), tak se dozvíte, že nějaký hnusný čaroděj z věže na jihozápad odsud mu štípnul z rakve lebku. Bylo by tak skvělé, mít zase kostru pohromadě...

Tak jo, jděte do Wizards Tower, slabší postavy si na sebe mohou raději vzít nějaké brnění a porci jídla (v Draynoru, což je skoro po cestě, najdete banku). Ve věži slezte po žebříku dolů do sklepení a jděte chodbou na jih. Na východ od této chodby je veliká místnost, rozdělená mříží na dvě poloviny. Vejděte dveřmi z chdby do jižní části a přejděte do té severní, kde najdete uprostřed volného prostoru na východ od dvou stolů ležet na zemi onu lebku. Vůbec to není podezřelé. Než lebku zvednete, nastavte si pohyb na běh a autoretaliate na off. Pak klikněte na lebku (tím ji seberete) a utečte za mříž. Po zvednutí lebky se odnikud zmaterializuje kostlivec a napadne vaši postavu. Není třeba se ho bát, je to jenom lvl 13, a nemá ani smysl s ním bojovat, má tendenci se zase rozplynout dřív, než ho stihnete zabít.

S lebkou se vraťte do Lumbridge a použijte lebku na rakev (nejsem si jist, zda nemusí být otevřená, ale na to přijdete). Duch vám poděkuje, úkol je tím splněn a vy pocítíte příval přízně bohů (tedy celkem slušné body zkušenosti do dovednosti modlení, která je nejobtížněji trénovatelnou dovedností ve hře).