Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Romeo & Juliet Quest

jedná se o velmi lehký úkol pro všechny hráče

Požadavky:
žádné

Odměna:
5 questpoints


Návod

Vybavení:
rukavice (rukavice si můžete udělat sami pomocí craftingu, koupit ve Varrocku v obchodě s oděvy za 6gp nebo sebrat na zemi vedle banky v Edgeville)

Tento úkol můžete začít rozhovorem s Romeem na náměstí ve Varrocku, když mu v rozhovoru slíbíte, že se mrknete po Juliet ("Can I help find her for you?"). Tento krok se ale dá přeskočit a úkol je možné zahájit i přímo rozhovorem s Juliet v prvnim patre domu jejiho otce, ktery najdete venku pred hradbami města, malý kousek západně od západní banky. Promluvte si s Juliet a dostanete dopis pro Romea. Pokud jste před tím s Romeem nemluvili, musíte nejprve zahájit úkol výběrem "I guess I could find him".

Doneste dopis Romeovi a ten vás pošle za otcem Lawrencem. Otce Lawrence najdete v kostele severně od muzea (severně od východní banky). Tento boží muž vymyslí geniální řešení celého problému. Stačí, aby Juliet jakoby zemřela a byla pohřbena a pak si ji může Romeo vyzvednout přímo v kryptě. Páter Lawrence ví o jedu, s jehož pomocí se nechá smrt předstírat. Pošle vás k místnímu apatykáři s pokynem, že máte chtít cadava potion. K tomu budou ale potřeba cadavaberries. Jděte tedy do východní banky, oblečte si rukavice (s cadavaberries nelze manipulovat bez rukavic!) a jděte ven z města východní branou. sledujte hradby na jih a pak kousek na západ, až přijdete na palouček, kde rostou cadavaberries a redberries. Seberte jedny cadavaberries a jděte za apatykářem.

Řekněte apatykáři, že vás posílá otec Lawrence a že potřebujete cava potion. On vám řekne, že mu chybí cadavaberries. Promluvte si s ním ještě jednou a apatykář vám vymění cadavaberries za cadava potion. Doneste cadava potion Juliet a ona vas pošle za Romeem, jen tak pro jistotu. Aby Romeo věděl co se chystá a nenechal ji v hrobce ležet. Jděte tedy za Romeem a pokecejte. Romeo je sice velmi zmatený, ale snad to nakonec dobře dopadne. Váš úkol je každopádně u konce.