Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Rum Deal Quest

tento úkol je jen pro platící hráče a je to lehký ukol určený pro zkušené hráče

Požadavky:
lvl 40 Farming
lvl 50 Fishing
lvl 47 Prayer
lvl 42 Crafting
lvl 42 Slayer
dokončený Zogre flesh eaters quest
dokončený Priest in Peril quest
schopnost zabít lvl 150 monstrum (ale snadné, zvlášť s lvl 47 prayer)

Odměna:
2 questpoints
7000 xp do dovednosti Prayer
7000 xp do dovednosti Fishing
7000 xp do dovednosti Farming
Holy wrench


Návod

Vybavení: slayer gloves (200gp u kadého slayermastera) - vše ostatní lze najít nebo dostat na místě
doporučeny zbraň, Relicyms Balm, Ectophial, slabší postavy patrně i zbroj a jídlo, je potřeba mít alespoň 6 volných míst v batohu.

Dopravte se k Ectofunctusu severně od Port phasmatysu a běžte na severovýchod. Tam najdete na krátkém molu piráta Peteho, který vás požádá o pomoc proti nevlastnímu bratrovi. Pomoc mu slibte ("Yes!" a "Of course, I fear no demon"), klidně i zdarma ("Nonsense! Keep the money!"), stejně lže jako když tiskne. Na konci rozhovoru vas Pete omráčí ranou do hlavy a v bezvědomí dopraví na ostrov Braindeath. Tam vás vřele přivítá kapitán Braindeath a děkuje vám, že jste mu nezištně nabídli pomoc s jeho těžkým problémem. Sice si nic nepamatejete, ale budiž, když už jste tady, kapitána na holičkách přece nenecháte. Kapitán je, podle svých slov, největší výrobce a pašerák rumu na světě. Veškerý rum vyrábí podle tajného receptu zde na ostrově. Bohužel musel nedávno výrobu zastavit kvůli protestujícím zombie pirátům. Bojují s jeho muži a nedovolují jim obstarávání ingrediencí, nutných pro vaření rumu. Přitom právě nová dávka nejkvalitnějšího rumu, dopravená do vhodných úst, by mohla zachránit situaci. Kapitán vás tedy prosí o pomoc s opatřováním nutných ingrediencí. První ingrediencí je bylinka s podezřelým názvem blindweed. Kapitán vám vnutí semínko a prozradí, že farmářské načíni najdete ve sklepě (konkrétně ve skříni v jihovýchodním rohu, žebřík do sklepa je kousek od vás v severozápadním rohu místnosti s kolonou). Políčka pro blindweed najdete jižně od domu, ale zombíci už zničili všechny kromě toho nejvíc na východě. Kolem políček se pohybují speciální monstra - zombie swabs. Utečte před jedním za plůtek a pak na něj klikněte pravým tlačítkem a zvolte možnost intimidate. Tím ho zcela znechutíte a získáte klid na farmaření. Jinak je taky můžete zabíjet, pokud vás to baví. Cca do 5 minut bude blindweed zralý na sklizeň, takže ho utrhněte a dojděte za kapitánem. Pošle vás s ním k násypce o patro výš. Jděte tedy k žebříku v jihovýchodním rohu velké místnosti s kolonou, vyšplhejte do dalšího patra a vyhledejte násypku (hopper) v severozápadním rohu a použijte na ní blindweed.

Vraťte se ke kapitánovi a nafasujete kýbl (bucket) a další úkol - severně odtud na vrcholku vulkánu se nachází sopečné bahenní jezírko se speciální "vodou" (stagnant water). To je další ingredience, cesta je snadná, stačí jen překonat branku, kterou hlídá podivný tvor - z poloviny dubová loutka a z poloviny zombie - 50% Luke. Branka vede na most a nachází se přesně na západ od budovy. Stačí jí projít. Po mostech přejděte na sever, až přijdete k hoře. Sledujte svah na východ, dokud na minimapě neuvídíte na severu jezírko. Klikněte poblíž jezírka na minimapu a vaše postava tam dojde. Naberte si "vodu" z jezírka a vraťte se ke koloně. Vodu šoupněte do násypky a jděte si znovu pokecat s kapitánem.

Teď bude chtít podivné slimákovitá vodní stvoření - sluglings, blízké příbuzné chobotniček ze seaslug questu. Kapitán vám na to dá náčiní, které není nic jiného než big net a glass bowl (akvárko). Nachytané "ryby" nacpěte do pressure barrelu blízko násypky a pak zatáhněte za blízkou páku. Pokud chytíte i něco jiného, nevadí, nacpěte to tam taky. Potřebujete chytit celkem 5 zrůdiček a je úplně jedno jakých. Fishing posty jsou blízko políčka na blindweed, pokud jste si jich ještě nevšimli. Po první dávce ryb dejte entangle, tím ji vybalíte. Pak použijte síť na akvárko a dál už rybařte bez přerušení.

Zatímco se snažíte dostat z telepatického vlivu sluglings, došlo při přípravě rumu k "nehodě". Množství špirituální energie v koloně přesáhlo kritické úrovně a kolona byla "posednuta" zlým duchem. Kapitán vám věnuje klíč (wrench) a pošle vás za bývalým knězem, aby vám klíč posvětil. Dotyčný se jmenuje Davey a nejspíš ho najdete v místnosti západně od kolony. Davey vám klíč posvětí a ještě vám prozradí, že s klíčem v batohu vám bude prayer ubývat pomaleji (skrytý bonus!). S posvěceným klíčem jděte na východní stranu kolony a použijtre holy wrench na zmítající se součást kolony. Tím vyženete ven ducha lvl 150. Zabijte ho a vraťte se ke kapitánovi.

Poslední ingrediencí je mrtvé tělo nakaženého pavouka z "podzemí" budovy. Abyste se nenakazili, potřebujete speciální rukavice - slayer gloves. Pokud je nemáte, můžete si odskočit na pevninu, Pete vás tam rád dopraví kdykoliv si to budete přát, jen ty rány do hlavy začínají být poněkud nepříjemné. Lze to udělat i bez rukavic, ale počítejte s nakažením - lze vyléčit pomocí relicyms balm potionu. Mrtvolu fever spidera šoupněte do násypky a jděte pokecat s kapitánem.

Kapitan dovaří rum a nakonec vám vrazí prázdný kýbl a pošle vás obsloužit rumem kapitána zombíků. Naplňte si kýbl z kohoutku na jižní straně kolony a vydejte se dolů jižně od domu vyhledat kapitána protestujících zombíků. Najdete ho pravděpodobně jižně od ohrady, západně od průchodu. Použijte na něj "rum" (nebo co to je) a vyrazíte z něj jméno muže, který za vším stojí - "Jack Rabbit". Výsledek šetření sdělte kapitánu Braindeathovi, ten ho ale rychle zamluví s tím, že nikoho takového nezná, a na závěr questu vám pěkně poděkuje za pomoc. Pěkně si ten pocit užijte, protože jinak vám nedá vůbec nic, mrzák jeden!