Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Rune Mysteries Quest

tento úkol je určen pro všechny hráče a je to snadný úkol pro začátečníky

Požadavky:
Žádné

Odměna:
* 1 questpoint
* air talisman (umožňuje přístup do temple of air, kde je možné přeměňovat rune essenci na air runy)
* přístup do dolu na rune essenci
* schopnost používat talismany k přístupu do chrámů jednotlivých elementů (pro dovednost runecrafting)

Poznámka: Tento úkol je podmínkou pro trénování dovednosti runecrafting a pro přístup do dolu na rune essenci


Návod

Vybavení: Žádné

Úkol začíná rozhovorem s vévodou z Lumbridge (Duke Horacio), kterého najdete v prvnim patře zámku. Když se ho při rozhovoru zeptáte, zda neví o nějakém úkolu ("Have you any quests for me?"), požádá vás vévoda o doručení nedávno nalezeného podivného talismanu vrchnímu mágovi v nedaleké věži mágů. Pokud úkol přijmete ("Sure, no problem."), objeví se vám v batohu talisman of air. V tomhle okamžiku je vám osobně k ničemu, takže udělejte, co vám přikázal vévoda, a jděte do věže mágu - viz bod 2 na mapce (Wizard`s tower):

Ve věži mágů slezte po žebříku do sklepa a vyhledejte mága Sedridora. Promluvte si s ním a na otázku co tam děláte, mu odpovězte popravdě, že hledáte vrchního mága (třetí možnost ve výběru - "I`m looking for the head wizard"). V průběhu následujícího rozhovoru vybírejte vždy první možnosti (tím přeskočíte zbytečnou část rozhovoru) a po jeho skončení byste měli mít v batohu místo talismanu balíček označený jako "research package" a v deníku tohoto úkolu požadavek doručit tento balíček prodavači run Auburymu ve Varrocku (viz bod 3 na mapě nahoře).

Jděte tedy do Varrocku. Je to dlouhá cesta, doporučuji uložit si balíček v Draynoru do banky. Kdybyste se cestou zapomněli a zpestřili si ji nějakým tím bojem, mohli byste o něj nešťastně přijít. Ve Varrocku si balíček vyzvedněte z banky a zamiřte do obchodu s runami. Pokud máte nízký combat lvl, dejte si pozor na muggera, ktery se okolo obchodu občas ochomýtá a jděte tam raději ze západní strany. V tomto úkolu musíte absolvovat poměrně dlouhé rozhovory a je dobré to dělat bez vyrušení. Promluvte si s Auburym a dejte mu balíček. Aubury vás vyzve, abyste se za ním ještě zastavili, že se na ten balíček musí nejdřív podívat. Nikam se nevzdalujte, ale normálně si s ním promluvte ještě jednou a dostanete zprávu, kterou máte zanést zpět vrchnímu mágovi.

Zajděte tedy do věže mágů za vrchním mágem Sedridorem. Pokud jste si zprávu ve Varrocku dali do banky, nezapomeňte si ji v Draynoru vyzvednout. Promluvte si s vrchním mágem a dejte mu Auburyho zprávu. Po delším rozhovoru, kde vám Sedridor vysvětlí, jak používat talismany a kudy do dolu na rune essenci, dostanete zpět air talisman a úkol bude dokončen.

Odměnou za tento úkol není pouze air talisman, ale i schopnost tento a ostatní talismany používat k přístupu do chrámů jednotlivých elementů, kde lze z rune essence vyrábět příslušné magické runy. Rune esenci můžete těžit v dole, kam se dostanete tak, že se tam necháte teleportovat některým z mágů, kteří znají správné zaklínadlo. Těch je v tomto okamžiku 5, z toho jsou ale tři přístupní jen pro platící hráče (a ještě ne pro všechny). Hráči, kteří hrají zadarmo, může do dolu teleportovat pouze vrchní mág Sedridor a nebo lépe (neboť blíže k bance) obchodník Aubury ve Varrocku. Z dolu zpět se dostanete magickým portálem, který si pamatuje odkud jste přišli.