Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Sheep Shearer Quest

tento úkol je určen pro všechny hráče a je to snadný úkol pro začátečníky

Požadavky:
Žádné

Odměna:
* 1 questpoint
* 60gp
* 150xp do dovednosti Crafting


Návod

Vybavení:
* nůžky na stříhání ovcí (sheep shears) nebo 20 klubíček vlny (ball of wool)

Nůžky lze zakoupit v obchodě v Lumbridge za 1gp. Tento úkol je lepší začínat s prázdným batohem, sice můžete Fredovi nosit vlnu po částech, ale lepší je zvládnou všech 20 kusů najednou. Úkol začíná rozhovorem s farmářem Fredem v jeho domečku severovýchodně od ohrady s ovcemi (viz mapa):

Na Fredovu otázku, co že to děláte na jeho pozemku, odpovězte, že scháníte nějakou práci - "I`m looking for a quest". Fred vám nabídne práci střihače ovcí a spřádače vlny. Když mu přinesete 20 klubíček vlny, vyplatí vám odměnu. Přijměte práci klepnutím na první možnost - "Yes okay. I can do that". Pokud jste si sehnali klubíčka vlny předem, můžete je Fredovi dát hned po dokončení prvního rozhovoru a tím quest dokončit. Pokud klubíčka nemáte, musíte si je nejprve udělat. Jděte do ohrady s ovcemi. Kousek jižně od Fredova domečku je v ohradě místo, kde se dá ohrada přelézt, takže ji nemusíte obcházet celou až k bráně na západě jižní strany. Stříhání ovcí probíhá tak, že si v invetnáři klepnete na nůžky (use shears with ...) a potom v hlavním okně klepnete na neostříhanou ovci (sheep). Vaše postava se pokusí ovci chytit a ostříhat. Když se vám to podaří, přibyde vám v batohu hromádka vlny a ovce se na několik sekund změní na ostříhanou (je prostě najednou taková "hubená" a žádnou vlnu z ní nevyrazíte). Za stříhání ovcí nedostáváte žádnou zkušenost.

Jakmile máte nastříhán plný batoh surové vlny, je potřeba z ní na kolovratu udělat klubíčka vlněné příze. Nejbližší kolovrat (spinning wheel) najdete v prvním patře zámku Lumbridge, v jižnější místnosti. Klepněte na kolovrat levým tlačítkem, tím se vám v okně zpráv otevře malá grafická nabídka kde klikněte pravým tlačítkem na obrázek surové vlny a vyberte si kolik vlny chcete spřádat. Počkejte si, až vaše postava provede zadanou práci a hotová klubíčka noste Fredovi. Za spřadení jednoho klubíčka dostane vaše postava 2,5xp do dovednosti Crafting.

Když si v průběhu úkolu promluvíte s farmářem Fredem, vezme si z vašeho batohu všechna hotová klubíčka (dokud jich nebude všech 20, klubíčka udělaná navíc vám nechá). Kolik jich ještě zbývá dodat se můžete dočíst v deníku úkolu. Jakmile od vás dostane Fred dvacáté klubíčko vlny, zaplatí vám 60 zlatých a úkol je dokončen.