Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Shadow of the Storm Quest

tento úkol je jen pro platící hráče a je středně obtížný.

Požadavky:
dokončený Demon Slayer quest
dokončený The Golem quest
lvl 30 Crafting
schopnost zabít lvl 100 démona s dvojím útokem (magic a melee)

Odměna:
1 questpoint
10000 xp do vybraného bojového skilu (kromě Prayeru)
Darklight sword

druhá verze návodu, snad už je lepší :)


Návod

Vybavení: Pestle a mortar, Silverlight, silver bar, empty vial, 2 shantay pass tikety (nebo 10gp), evil looking suit (viz vysvětlení v prvním odstavci návodu).
doporučeno jidlo, desert suit a waterskin, glory ammy nebo ring of dueling na teleportovani do AL-Kharidu a peníze na magic carpet (2-4 lety).

Úkol začíná v Al-Kharidu, kousek jižně od banky. Tam najdete saradominova mnicha Reena, který se tu shání právě po vás. Přiznejte se ke svému jménu ("That's me!") a páter Reen vás požádá o pomoc se zabitím dalšího démona. Skupina temných mágů v čele s temným wizardem Denathem má v úmyslu vyvolat na tento svět démona Agrith-Naara. Saradominovi mniši mají v úmyslu nechat temné mágy démona vyvolat a potom jeho místní vtělení zničit. A k tomu právě potřebují vás a hlavně váš meč silverlight. Ničím jiným totiž Agrith-Naara nelze zabít. Pokud už tento meč nemáte, musíte si ho opatřit znovu. Členové legends guild si ho mohou zakoupit v gildovním obchůdku, ostatní jsou odkázáni na sira Prysina, který jim ho prodá za 500gp. Protože Denath se svými nohsledy zamířil do ruin Uzeru, pošle vás tam Reen za nimi. Reen má sice ještě nějakou práci v al-kharidu, ale v Uzeru najdete dalšího mnicha - bratra Baddena, který vám snad bude ve vaší misi nápomocen. Na cestu do Uzeru se vybavte vším kromě silver baru a jídla (to budete potřebovat až při druhé cestě). Zvlaštní položkou vybavení je evil looking suit. V podstatě to znamená být oblečen do čehokoliv černého. Nejlépe je použít black dragonhide armor, pokud jej můžete nosit. Ale lze použít i black mystic, dark wizard robe a podobně. Pokud skutečně nic černého nemáte, nebo pokud vám Evil Dave váš oděv za dostatečně zlý neuzná, kupte si ještě jeden desert suit a v Uzeru si ho pak přebarvěte na černo (ale tím přijdete o jeho ochrannou funkci). Stačí bottom a top part, rukavice ani boty netřeba. Pokrývka hlavy naopak nutná je a moc možností není, já sám měl black wizard hat a viděl jsem i hráče v blood snail helm a patrně funguje ještě black mystic hat a black helm. Black wizard hat je ale asi nejuniverzalnější a nejsnáze dostupný (když už nbe z dropů, tak ho určitě seženete v Prot Sarimu u Betty v runeshpu) a zaručeně funguje. Tyhle experimenty jsme zkoušeli, než někoho napadlo obarvit i meč.

Vypravte se do Uzeru (nejlépe je tam od Shantay pass letět na magickém koberci, nezapomeňte, že musíte mít obě ruce volné, než si promluvíte s rug merchantem.). Poblíž vchodu do podzemí potkáte starého známého golema a také bratra Baddena, který bude mít ohromnou radost z vašeho příjezdu. Pokecejte ("Reen sent me", "So what do you want me to do?" a "How can I do that?") a budete vysláni do podzemí, připojit se k temným kouzelníkům a pomoci jim s vykonáním rituálu. Tím budete hned po vyvolání démona "dost blízko" na to, abyste ho mohli zabít. Takový je plán. Jděte do podzemí a hned dole pod schody si naberte černé muchomurky (pick black mushrooms). Použijte na ně pestle a mortar, tím do prázdné lahvičky vymačkáte černý inkoust (jako v questu The golem). Lahvičku s inkoustem použijte na obarvení věcí na černo. Především je nutné obarvit na černo silverlight. Oblečte se do černého, vemte začerněný meč do ruky a běžte k portálu na severní straně místnosti. Portálem nelze projít, protože ho hlídá Evil Dave. Pokecejte s ním a řekněte mu, že se chcete přidat k jeho skupině ("I want to join your group"). Proč ne, zrovna jim jeden člen chybí, ale musíte být zlý. Nebo tak být alespoň oblečen. Řekněte Davemu, že jste zlí ("I'm evil!") a on ohodnotí váš vzhled. Pokud se mu budete líbit, zavede vás skrz portál do trunního sálu za Denathem.

Poslouchejte chvíli jeho oblbování a pak se optejte, co máte dělat ("What do i have to do?"). Denath po vás bude chtít dvě věci: naučit se zaklínadlo a opatřit si svůj vlastní demonic sigil. Sigil musí být odlit ze stříbra a když se poptáte mezi jeho učedníky, někdo z nich bude mít u sebe určitě formu. S tím vás Denath propustí. Vyhledejte učedníci Jennifer a optejte se na jí na formu ("Do you have the demonic sigil mould?"). Formu dostanete. Teleportujte se zpět do Al-Kharidu (nebo leťte na koberci, jak je libo) a odlejte si tam u furnace ze stříbra demonic sigil. Odstraňte sigil mould, pestle a mortar a lahvičku ze svého inventoráře a nahraďte je jídlem, případně si vezměte jednu prayer potion. Můžete si vzít i nějakou lepší zbraň, ale poslední rána musí být zasazena silverlightem! Nezaplňujte si inventář úplně, budete potřebovat ještě nejméně 4 volná místa (ale můžete jedno z nich použít na shantay pass tiket a dvě na odložení zbraně a štítu nebo prayerbooku po dobu letu na koberci).

Vraťte se do Uzeru, do trůnního sálu a zeptejte se Denathova pomocníka Matthewa na Josefa ("Do you know what happened to Josef?"), to je váš předchůdce, který se krátce před vaším příchodem "záhadně" vypařil. Matthew viděl Josefa, jak předchozí noci šlohnul Denathovi knihu, chvíli si v ní listoval a potom se zděšeně dal na útěk skrz portál. To probudilo Denatha, který běžel za ním. Ale po chvíli se vrátil sám, bez josefa i bez té velké a těžké knihy. Josef s tou knihou nemohl doběhnout daleko, možná by stálo za to, tu knihu najít a zjistit, co to chudáka josefa tak vyděsilo. Fajn. Jděte ven a poptejte se Golema na události předchozí noci ("Did you see anything happen last night?"). Zjistite, že chudák Josef se skutečně doslova "vypařil", protože dostal přímý zásah Denathovým firebalem. Ale před tím stihnul schovat tu velkou knihu do jedné z hrnčířských pecí v okolí. Golem netuší do které, protože mu z toho šoku poněkud vynechává paměť. Ale nevadí, prohledejte (look in) okolo roztroušené ruiny speciálních hrnčířských pecí (kiln) a knihu určitě brzy naleznete. Pozice knihy je náhodná, takže vás nemohu lépe navigovat. Až najdete knihu (demonic tome), přečtěte si ji a pak si zajděte pokecat s Matthewem.

Až skončí váš rozhovor s Matthewem, který zjistí, že vás všechny Denath učí zaklínadlo pozpátku, Přijde Denath s tím, že už je vše připraveno k vyvolávání a všichni temní mágové se seřadí do kruhu uprostřed trunního sálu. Zkontrolujte si, zda máte silverlight a zaujměte své místo v kruhu. Denath vám přenechá "privilegium" předříkávání zaklínadla. Klikněte pravým tlačítkem na demonic sigil ve vašem batohu, zvolte možnost CHANT a vyberte postupně slova zaklínadla v opačném pořadí, než jsou v knize. Bohužel, Jagex se poslední dobou skutečně snaží znesnadňovat návody zařazováním náhodných prvků, takže i pořadí slov v zaklínadle je náhodně voleno pro každého hráče jinak. Spravné pořadí pro zaklínaní získáte z knihy (tam je ale "opačně") nebo od Denatha, když si s ním v tomto okamžiku promluvíte. Pokuste se tedy pomocí volby CHANT vašeho sigilu pronést správné zaklínadlo (máte-li horší paměť, zapište si to na kus papíru). Jakmile to uděláte správně, Denath vkročí do kruhu a zmizí. Zůstane tam po něm jen jeho demonic sigil. V tom Matthewovi dojde, co se stalo - pronesením zaklínadla obráceně nebyl démon přivolán, ale naopak odeslán. Zaklínadlo bylo adresné, což znamená, že Denath byl pozemským vtělením démona Agrith-Naara a teď se dostal zpět do své dimenze, kde je ještě silnější a může škodit bez rizika osobního poškození. A následky se již kolem objevují, země se začíná třást, portál se začíná uzavírat a tři z kouzelníků zpanikaří a utečou. Vaší jedinou šancí je přitom rychle rituál zopakovat, tentokrát správně, a démona zničit. Na to ale potřebujete kruh osmi lidí, z nichž každý bude mít svůj sigil.

Seberte sigil, co tu zbyl po Denathovi a vydejte se skrz portál za uprchlými kouzelníky. Na druhé straně zjistíte, že je situace ještě horší než v kouzly chráněném trůnním sále. Zemětřesení je zde velmi silné a na povrchu zuří silná písečná bouře. Navíc dva ze tří kouzelníku jsou již po smrti a přežil jediný Evil Dave. Zvedněte ze země sigil od mrtvoly jedné z kouzelnic a pokecejte s Evil Davem. Pošlete ho zpět. Dostanete od něj zbylý demonic sigil, ten od kameny zasypaného kouzelníka. Ještě si zajděte do severozápadního rohu a tam si seberte klíč od golemovy hlavy (strange implement). Jukněte na povrch a pokecejte s oběma mnichy (páter Reen už taky dorazil). Převědčte je, aby šli do trunního sálu a nahradili tak při rituálu padlé kouzelníky. Pater Reen se bude trochu vzpěčovat, ale nakonec ho přesvědčíte. Bratr Badden půjde hned a s nadšením. Jenže tím není nic vyřešeno, protože vám stále chybí náhrada za Denatha samotného. A okolo není živé duše. I když vlastně, hmm, jak definovat život a duši v případě takového hliněného golema? Pokecejte s golemem, ale ten odmítne projít portálem, protože mu to zakazuje jedna ze základních instrukcí, uložených uvnitř jeho hlavy. Použijte na něj tedy strange implement a tím dotyčnou instrukci z jeho hlavy odstraníte. Pokecejte ještě jednou a golem popadne sigil a nadšeně vyrazí směr podzemí.

V trůnním sále se připravte k boji a pokecejte s Matthewem. Řekněte mu, že jste připraveni a Matthew svolá ostatní do kruhu. Postavte na volné místo, kde před tím stál Denath a použijte znovu funkci CHANT vašeho sigilu. Tentokrát proneste zaříkadlo ve správném pořadí přesně podle knihy. Objeví se naštvaný Agrith-Naar a okamžitě zpopelní Matthewa. Pak se pustí do vás. Může provádět dva útoky - melee a magic, takže prayer protection pomáha jen zpoloviny. Idealní je black dragonhide armor, protože blokuje obojí a pokud přidáte ještě protection of melee tak vám démon nebude schopen moc ublížit. Zabijte démona, poslední úder musí být proveden silverlightem. Po zabití démona se silverlight působením démonovy krve změní na darklight a vy dostanete možnost nasměrovat uvolněnou energii po démonově smrti do jednoho ze svých bojových skilů (attack, strenght, defence, hitpoints, magic nebo range). Do vybraného skilu dostanete 10000 xp a tím je quest u konce.