Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Knight`s Sword

tento úkol je určen pro všechny hráče a je to úkol spíše pro ty zkušenější

Požadavky:
lvl 10 Mining

Odměna:
* 1 questpoint
* 12 750xp do dovednosti smithing

Poznámka: Knight sword je jako meč poměrně k ničemu - je to prostě železný meč - ale celkem hezky vypadá a někteří hráči si ho chtějí nechat i po dokončení úkolu. Kopie meče se dá ale získat jen v době mezi předáním obrázku Thurgovi a předáním meče pážeti. Před tím ani potom už meč získat nelze. Kopii(e) pro sebe získáte tak, že si natěžíte víc kusů blurite, vezmete si ssebou dvakrát tolik železných cihliček a necháte Thurga vyrobit víc mečů. Musíte ale před požadavkem na výrobu dalšího meče vždy všechny před tím vyrobené meče zahodit na zem a po tom, co od Thurga dostanete novou kopii, si je zase zvednout. Protože je meč untradeable, vydrží na zemi skoro 90 sekund netknutý než zmizí.


Návod

Vybavení: redberry pie (rybízový koláč), 2 iron bar (železné cihličky), pickaxe (krumpáč)

Úkol začíná rozhovorem s pážetem (Squire) sira Vyvina na nádvoří hradu bílých rytířů ve Faladoru. Squire se prochází ve východní části nádvoří. Oslovte ho a v rozhovoru postupně vyberte možnosti: "And how is life as a squire?", "I can make a new sword if you like...", "So would these dwarves make another one?" a "Ok, I'll give it a go". Dozvíte se, že milé páže někam založilo rodový meč svého pána a pokud se mu ho nepodaří najít nebo nahradit dokonalou kopií do nadcházející slavnosti, bude mít páže skutečně velké potíže. Najít se mu ho nedaří a nahrazení kopií taky nevypadá moc pravděpodobně. Bohužel byl tento meč vyroben na zakázku před dávnými časy trpasličím klanem Imcando, o kterém už roky nikdo nic neslyšel, a nikdo jiný nezná potřebnou technologii. Možná knihovník Reldo ve Varrocku by mohl vědět něco o trpasličím klanu Imcando, ale squire se nemůže jen tak vzdálit ze služby, aby jeho prohřešek hned "nepraskl". Možná byste mu vy mohli pomoci a zastavit se ve Varrocku v královské knihovně?

Královskou knihovnu najdete v přízemí královského zámku, v severním křídle a když se knihovníka Relda zeptáte na trpaslíky Imcando ("What do you know about the Imcando dwarves?"), tak se dozvíte dvě podstatné informace. Trpasličí klan Imcando byl téměř vyhuben barbary a poslední jeho členové přežívají na nejjižnějším výběžku království Asgarnia. Bohužel se uzavřeli do sebe a odmítají komunikovat s kýmkoliv mimo klan. Existuje ovšem jedna věc, která by mohla při navázání komunikace pomoci - trpaslíci z klanu Imcando jsou známí neukojitelnou touhou po rybízovém koláči. Ten si můžete buď koupit od jiného hráče nebo udělat sami, je na to třeba jen lvl 10 cooking (ale pokud máte cooking pod 30, opatřete si raději více ingrediencí, hrozí nebezpečí spálení). Koláč se vyrobí tak, že smícháte hrnec mouky se džbánem vody na "Pastry dough", tohle těsto nacpete do koláčové formy (pie dish, respawnuje například ve Varrocku v hradní kuchyni na stole, jen pár kroků na východ od knihovny). Do syrového koláče přidáte redberries (dá se sebrat na jih od jihovýchodního rohu hradeb ve Varrocku, případně koupit v Port Sarimu v obchodě s potravinami, kde lze s trochou trpělivosti zakoupit i mouku). Syrový koláč upečte v troubě (range, stove), otevřený oheň nestačí.

Jakmile budete mít koláč, vydejte se k trpaslíkovi Thurgovi (viz pozice na mapě). Nejprve mu "vnuťte" koláč ("Would you like some redberry pie?"), jinak se s vámi moc bavit nebude. Po bleskovém naplnění panděra bude Thurgo mnohem přístupnější, ale moc vám nepomůže. Každý rytíř má meč jinak zdobený. Aby mohl vyrobit kopii, potřebuje vědět, jak ten meč vypadal, hodil by se nějaký obrázek...

No snad by něco mohl vědět squire. Vraťte se tedy do Faladoru a promluvte si s ním. Ano, sir Vyvin má vhodný obrázek v kredenci ve svém pokoji, možná se vám podaří si ho nenápadně "vypůjčit", ale ať vás, proboha sir Vyvin při tom nechytí!. Obrázek získáte snadno, cesta do pokoje sira Vyvina už ale tak snadná není. Jděte od pážete skrz dvoje dveře do východní věže hradu a vylezte po žebříku o jedno patro výš. Tam skrz další dvoje dveře vyjděte do místnosti s velkým schodištěm a výstupte po něm do druhého patra. Tam najdete na jihu pokoj sira Vyvina. Vstupte dovnitř, pokud je sir Vyvin uvnitř, nechte otevřené dveře. Jakmile vyjde z místnosti ven, zavřete dveře, aby nemohl zpátky, a otevřete kredenc na zdi. Rychle ji prohledejte a obrázek sira Vyvina ve slavnostním brnění je váš.

Než se s obrázkem vydáte k Thurgovi, zastavte se v bance a vyzveděte si vybavení, které budete potřebovat, až si Thurgo obrázek prohlédne. Nezbytně potřebuje 2 iron bary a jeden krumpáč (jakýkoliv). K tomu se bude hodit i dobré brnění, jídlo a platící hráči si mohou vzít i něco na obnovení energie k běhu a případně 1 defence potion.

Dejte Thurgovi obrázek a dozvíte se (jaké překvapení!), že k výrobě meče musíte trpaslíkovi dodat 2 železné cihličky a jednu hroudu speciální modré rudy - blurite - na ozdobení jílce. Máte ohromnou kliku, blurite se nachází v dole kousek od Thurgova dolu. Je tu samozřejmě drobný háček. Nachází se až na samém konci toho dolu, v jeskyni plné poměrně silných ice warriorů a ice giantů. Ale žádný strach, ůkol lze "snadno" splnit i s combat lvl 3. Postavte se tedy k žebříku do dolu a otevřete si panel "Player controls". Tam si nastavte "Auto retaliate" na OFF, "Move speed" na RUN a počkejte si, až budete mít Energy na 100%. Pak si otevřete batoh (abyste mohli rychle k jídlu) a jděte na to. Na mapce pod tímto odstavcem můžete vidět doporučenou dráhu. Obzvláště si všimněte místa, označeného jako "Safe point" (bezpečný bod). Tam ice warioři nechodí a z hobgoblinů jen ten krajní a i ten jen pokud ho tam někdo "dovede" za sebou. Když kolem něj proběhnete, ztratí o vás zájem dřív, než se do toho bodu dostanete. V tomto bodě si doplňte zdraví a energii k běhu (neplatící hráči prostě musí počkat, až se enrgie postupně doplní časem).

Nasleduje jeskyně plná agresivních ice warriorů lvl 57, kteří pro pořádnou ránu nejdou daleko. Takže pokud se s nimi nechcete utkat v boji, nesmíte nikde zaváhat. Na mapce je opět vyznačena doporučená dráha, vedoucí k nejseverovýchodnějšímu blurite rocku. Ten má oproti ostatním třem jednu podstatnou výhodu. Je od něj šikmo na severozápad umístěn krápník (na mapě vyznačen zelenou tečkou). Za tímto krápníkem, pokud běh provedete dobře, se lze bezpečně schovat před ice warriory a těžit blurite z přilehlého rocku. Navíc je dál na sever několik dalších krápníků, které lze použít jako nouzový kryt v případě, že se vám nebo někomu jinému podaří přece jenom přivést ice warriora k tomu kamenu ze severní strany. Natěžte si potřebný počet blurite (k dokončení úkolu stačí právě jeden, ale přečtěte si poznámku nahoře). Než opustíte úkryt za krápníkem, zkontrolujte si energii k běhu a zda je běh zapnutý. Nepozornost v tomto směru zde může mít pro slabší hráče trapné následky.

Vyběhněte stejnou cestou ven z dolu a běžte k Thurgovi, ten si od vás vezme blurite a 2 iron bary a dá vám za ně meč. S mečem se vraťte do Faladoru a předejte meč pážeti. Tím je úkol u konce a vy se můžete těšit z pořádné injekce do váší kovářské dovednosti.