Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

A Tail of Two Cats Quest

tento úkol je jen pro platící hráče a je celkem lehký, ale dost se cestuje. Takže počítejte s několika desítkami minut až několika hodinami (podle toho, kolik teleportů máte k dispozici a jakou budete mít kliku při hledání Boba)

Požadavky:
dokončený Gertrude's Cat quest
vlastnictví kočky v libovolném stadiu
dokončený Icthlarin's Little Helper quest
vlastnictví catspeak amuletu

Odměna:
2 questpoints
mysterious present - a v něm najdete 2 antiques lampy (2500xp ea) a novou "zbraň" - myš na provázku


Návod

Vybavení: kočka nebo kotě, Catspeak amulet, 5 death runes, shantay pass nebo 5gp, desert robe, waterskin, logs, tinderbox, chocholate cake, bucket of milk, shears, rake, seed dibber, 4 potato seeds, vial of water
doporučen game necklace, runy na alespoň 3* teleport to Varrock spell, duel ring nebo glory ammy, alespoň 400gp na zaplaceni magic carpet (jen 200gp pokud máte Rogue trader miniquest).

Jedná se o velmi přímočarý quest. Kdykoliv nevíte kudy kam, podívejte se do žurnálu, jinak je vše (téměř) jasné, umíte-li aspoň trochu anglicky a čtete si pozorně rozhovory během questu. No a pokud neumíte, tak se podívejte sem. Začíná se v Burthorpe a v Unferthově domečku severovýchodně přes ulici od hospody (zapomětlivé upozorňuji na bankéře v podzemí pod hostincem, vstup padacími dvířky za barem). Vemte si s sebou vaši kočku, catspeak ammy, 5 death run a runy věci na teleporty. Dropněte kočku, vemte si amulet a oslovte pána domu. Unferth si vám postěžuje, že jeho kocour Bob (ano, TEN věhlasný Bob) už celý týden nebyl doma. Unferth má starost, co s ním může být. Slibte mu pomoc ("I'll help you") a budete odesláni za Hildou, která bydlí přes ulici na severovýchod od Unferthova domku. Ukáže se, že Hild rozumí kočičí řeči a dokonce je ochotná i něco pro nalezení Boba udělat - když jí přinesete 5 death run, upraví vyhledávací mechanismus ve vašem catspeak amuletu tak, aby ukazoval Bobovu polohu. Sundejte si amulet a pokecejte s Hild ještě jednou. Ona vám ho očaruje a naučí vás ho používat. Návod najdete i v žurnálu, ale je to poměrně jednoduché. Vyberete amulet v batohu pravým tlačítkem a zvolíte možnost open. Pak klikáte na vousky u kočičí hlavy tak dlouho, dokud jí nezačnou zářit oči. Prosvětlený bod na obvodu pak zhruba ukazuje směr, kde se vůči vám Bob zrovna nachází (ale počítejte s tím, že se ten mizera dost rychle pohybuje). Dohoňte tedy Boba, nasaďte si amulet a pokecejte s ním. Dozvíte se, že je zamilovaný, rád by založil rodinu, ale jeho vyvolená Neite s tím nebude souhlasit, dokud neprokáže nějaký slušný původ nebo alespoň postavení. Jenže Bob je nalezenec a první, na koho si pamatuje, je Gertruda...

Skočte si do Varrocku pokecat s Gertrudou na téma Bobova původu ("Ask about Bob's parents"), ale ta vám nic nepoví, jen váš mazlíček nadhodí cosi o legendárním Robertovi Silném (Robert the Strong). Odborníkem na legendy je v Runescape Reldo, takže vaše další cesta povede do zámecké knihovny ve Varrocku. Zeptejte se na Roberta Silného ("Ask about robert the Strong") a získáte stručnou informaci, ale pořád nic určitého, co by spojovalo Roberta s Bobem. Tak jako tak je ale čas si s Bobem znovu promluvit. Jen ho najít. Až se vám to podaří, tak s ním začněte rozhovor a nechte obě kočky vykecat. Pak se přesuňte do Sophanemu (použijte magic carpet a nezapomeňte si desert robes a waterskin, nejsem si jist, zda nemůžete během následující dlouhé animované sekvence chcípnout žízní, takže to raději neriskujte). V Sophanemu si promluvte se Sfingou (musíte mít nasazen catspeak ammy). Sfinga souhlasí, že vám pomůže "oživit" bobovu "paměť" předchozích životů. Dostanete na výběr, zda chcete sledovat pětiminutovou animovanou sekvenci či zda chcete jen krátké summary. Zvolte si, co chcete. Sfinze se pomocí hypnózy skutečně podaří vyrazit z Boba jeho původní identitu a je to, jaké překvapení, Robert the Strong. Sfinga přivolá i Bobovu novou družku Neite a všichni popřejete mladému páru šťastné líbánky. Během loučení ovšem Bobovi neprozřetelně slíbíte, že se mezitím postaráte o jeho člověka (tedy Unfertha). A dostanete k tomu od Boba pro jistotu psaný seznam úkolů. Nakonec této části dostanete možnost se přímo (a zadarmo) přesunout do Burthorpe k Unferthovi. Doporučuji ji využít.

Vraťte se do Burthorpe, vezměte si věci na farmaření, potato seeds, dřevo (nebo sekeru), zápalky (tinderbox), mléko, čokoládový koláč a nůžky na stříhání (shears, lze koupit v Burthorpe v obchodě). Jděte do Unferthova domu a začněte plnit úkoly. Nejprve na zhradě uhrabte záhon a zasaďte brambory (dokud nevyrostou, tak se nepohnete dál). Potom už postupujte podle pokynů. Urovnejte postel ("make bed"), použijte nejprve dřevo a potom zápalky na krb, na stůl použijte čokoládový koláč (pozor, pravým tlačítkem - nejíst!) a mléko a nakonec použijte nůžky na samotného pána domu a oberte ho pěkně dohola. Počkejte, až vyrostou ty brambory, mezitím si můžete odskočit do banky a uložit nepotřebné věci, nechte si jen věci na teleportování, desert robe a vyndejte si jednu lahvičku s vodou (případně si naplňte prázdnou ve dřezu v Unferthově domě). Pak jděte na zahradu zkontrolovat brambory. Jakmile vyrostou, vaše kočka vás pošle si promluvit s Unferthem. Pokecejte a zjistíte, že je chudák nemocný. Dejte na kočičí radu a vydejte se do Varrocku do Apatyky. Apatykář z vás mít radost nebude - Unferth je známý hypochondr a lékárník má na práci důležitější věci, než ho chodit "léčit". Ale možná byste mohli Unfertha "vyléčit" sami. Stačí předstírat, že jste doktor (nebo sestra, to podle pohalví postavy) a vnutit mu lahvičku s vodou jako "zazračný" lék. Od apatykáře dostanete patřičnou pokrývku hlavy, bílou róbu a vodu si musíte opatřit sami. Než si promluvíte znovu s Unferthem, zkontrolujte si, zda nedržíte nic v rukou, doktor s mečem či holí se mu bude zdát podezřelý. Po provedeném samaritánském zákroku je v domě konečně vše v pořádku a je čas pozvat Boba "na vizitu". Vyhledejte pomocí amuletu šťastné novomanžele, pokecejte s Bobem a prohlédněte si sestřih videa z cest. Na konci videa budete přeneseni k Unferthovu domku a, tady pozor, může se při tom stát, že se váš kočičí průvodce nepřenese s vámi. Což je průšvih, protože bez kočky a amuletu nemůžete mluvit s Unferthem. Naštěstí se stačí odlogovat a znovu přihlásit a měli byste mít svého mazlíčka zpět. Následuje finální rozhovor s Unferthem, který vám nadšeně sdělí, že Bob se vrátil, a úplně sám! Než mu na to můžete říct něco nevhodného, předá vám Unfert jakýsi tajemný balíček, který našel dnes ráno pod postelí a který je adresován právě vám. Tím je quest u konce.

Rozbalením balíčku získate dvě antique lampy (používají se stejne jako genie lamp, jen dávaji "o něco" víc zkušenosti) a speciální novou "zbraň" - myš na špagátu (má crush attack tuším -48).