Mermalionův stručný průvodce
světem RuneScape

Witches Potion Quest

úkol je určen pro všechny hráče a je to snadný úkol pro začátečníky

Požadavky:
Žádné

Odměna:
* 1 questpoint
* 325 xp do dovednosti Magic


Návod

Vybavení:
Onion (cibule), Eye of Newt (newtovo oko), Burn meat (spálené maso)

Tento úkol je snadný a rychlý, vše lze sehnat v okolí Rimmigtonu či v Port Sarimu. Onion roste na poli u Melzar's maze severne od Rimmingtonu. Eye of Newt prodává čarodějka Betty ve svém obchůdku na severozápadě Port Sarimu za 3gp kousek. Spálit maso si můžete sami. Zabijte krávu, velkou krysu nebo medvěda a použijte maso na oheň nebo nějakou troubu (jedna je ve vedlejším domě), pokud se maso nespálí hned napoprve, vezměte ho a zkuste ho upéct znovu (použijte PRAVÉ tlačítko, levým ho sníte!). Nějaké velké krysy můžete když tak najít jižně od Port Sarimu. Pohybují se v pásu mezi vězením a kostelíkem u útesů.

Úkol začíná i končí v domě Rimmingtonské čarodějnice Hetty. Ten se nachází v jihovýchodním rohu vesničky Rimmigton, která je kousek na západ od přístavu Port Sarim. Promluvte si s čarodejnicí a v průběhu rozhovoru volte postupně možnosti: "I am in search of a quest" a "Yes help me become one with my darker side". Hetty vám slíbí uklohnit letkvar pro posílení vašich magických schopností, pokud jí donesete ingredience - eye of newt, rat's tail, onion a burnt meat.

Jedinou požadovanou ingrediencí, která se nedá opatřit předem, je krysí ocásek Ten můžete získat právě jen v průběhu tohoto úkolu. Kousek na západ od domu čarodějky Hetty je malá bouda, ve které najdete několik krys lvl 1. Když je v této fázi úkolu zabijete, získáte od ních požadovaný rat's tail. Doneste to všechno Hetty, ona to vhodí do kotle, provede nějaké to zaklínání a nakonec vám řekne, že se můžete z kotle napít. Udělejte to a ucítíte, jak se ve vás, kromě žaludku, zvedá i příval temné síly...

Tím je úkol splněn.